Dworzec w Miechowie otwarty!
2017-12-17
Program Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 został przyjęty we wrześniu ubiegłego roku i zakłada remont ok. 200 dworców w całej Polsce. Co istotne, obejmuje obiekty nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach. W obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz wojewody małopolskiego Piotra Ćwika do użytku oddany został dworzec w Miechowie – pierwszy obiekt zrealizowany w ramach PID w Małopolsce.

– Naszym celem jest zbudowanie w Polsce kolei bezpiecznej, komfortowej i punktualnej. Dzisiejszy dzień to krok w tę stronę. Realizujemy wielki Program Inwestycji Dworcowych, który uzupełnia Krajowy Program Kolejowy. Wiele pracy przed nami, ale dzięki przyspieszeniu, które obserwujemy, możemy mieć pewność, że polska kolej w ciągu kilku lat zmieni na dobre swoje oblicze – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

– Dworzec w Miechowie to przykład dobrej inwestycji – służącej mieszkańcom i zrównoważonemu rozwojowi regionu; inwestycji świadczącej o tym, że nadrabiamy zaległości i na rozwój kolei patrzymy całościowo, z uwzględnieniem potrzeb zarówno dużych miast, jak i takich mniejszych miejscowości jak Miechów. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania tego ważnego projektu i jestem przekonany, że dworzec w Miechowie będzie dobrze i długo służył mieszkańcom – przekazał wojewoda Piotr Ćwik.

Przebudowa dworca kosztowała około 4,3 mln zł netto.

Więcej o wydarzeniu
20121217 otwarcie dworca miechow 120121217 otwarcie dworca miechow 220121217 otwarcie dworca miechow 320121217 otwarcie dworca miechow 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj