Nowa łącznica otwarta!
2017-12-07
To ważny dzień dla małopolskiej kolei – dziś oficjalnie otwarto łącznicę kolejową Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze (Krzemionki), po której już 10 grudnia br. pojadą pierwsze pociągi. W uroczystości udział wziął wojewoda małopolski, Piotr Ćwik.

„Z takich inwestycji jesteśmy szczególnie dumni i takie inwestycje chcemy realizować dla Małopolan. Komfort, bezpieczeństwo i znaczne skrócenie czasu przejazdu do Zakopanego czy Skawiny - na to wszystko mieszkańcy regionu czekali. Bardzo się cieszę, że tak przystosowany obiekt zostaje przekazany do ich użytku”- zaznaczył wojewoda małopolski.

Podróżni jeszcze w grudniu skorzystają z nowoczesnych, dobrze wyposażonych przystanków Kraków Zabłocie – Kraków Podgórze (dawniej Kraków Krzemionki), które będą stanowić również centra przesiadkowe łączące kolej z komunikacją miejską.

Krakowska łącznica ma istotne znaczenie dla ruchu aglomeracyjnego, regionalnego i międzyregionalnego. Za jej budowę odpowiedzialna jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Koszt inwestycji wyniósł 348 mln zł. Warto podkreślić, że jest to największy tego rodzaju obiekt w Polsce.

Przypomnijmy 20 października nową łącznicą odbył się pierwszy przejazd techniczny, w którym uczestniczył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Więcej informacji
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj