Dwa lata pracy MSWiA
2017-11-15
- Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem swoją misję, postawiłem sobie kilka zadań, które chcieliśmy wykonać wspólnie z moim zespołem. Obiecaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel. Z badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie – powiedział minister Mariusz Błaszczak, podsumowując ostatnie dwa lata pracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W spotkaniu, które odbyło się w Warszawie, uczestniczyli wiceministrowie resortu, wojewodowie - w tym wojewoda małopolski Piotr Ćwik – oraz komendanci policji, straży pożarnej oraz innych służb mundurowych z całej Polski.

- Moim priorytetem jest modernizacja formacji, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski i Polaków. Dbając o służby, dbamy o bezpieczeństwo – mówił szef MSWiA. Minister Błaszczak przypomniał o większości osiągnięć resortu, które udało się zrealizować w ciągu ostatnich dwóch lat, a które miały na celu przede wszystkim zwiększenie realnego bezpieczeństwa obywateli. Do takich osiągnięć należy przywracanie posterunków policji w małych miejscowościach, stworzenie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz opracowanie programów takich jak: „Razem Bezpieczniej”, „Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Młody Bohater”, „Program Modernizacji OSP” czy „Program Modernizacji Służb Mundurowych”.Nie zabrakło również słów wdzięczności dla funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu ważnych wydarzeń międzynarodowych – Światowych Dni Młodzieży czy szczytu NATO w Warszawie. Mariusz Błaszczak przypomniał, że o bezpieczeństwo Polaków dbają codziennie tysiące policjantów, strażaków, strażników granicznych i oficerów BOR. - To Wasza codzienna służba sprawia, że Polacy czują się bezpiecznie. To Wasza zasługa, za co jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję – powiedział na zakończenie konferencji minister Mariusz Błaszczak.Informacje na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Przywróciliśmy Polakom poczucie bezpieczeństwa

Dobre dwa lata

Album „Dwa lata MSWiA”
20171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 120171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 220171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 320171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 420171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 520171115 msw dobre 2 lata zdjecia z MSWIA 6
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj