Wojewoda Piotr Ćwik w Radiu Kraków
2017-11-10
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem porannej audycji Radia Kraków. Tematem przewodnim był przebieg nadchodzących uroczystości związanych z Narodowym Świętem Niepodległości. Wśród poruszonych kwestii znalazły się również m.in.: kampania społeczna Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP, Krajowy Zasób Nieruchomości oraz program „Mieszkanie plus”, spotkania z samorządami oraz rozwój Małopolski i Nowej Huty.

Wojewoda przypomniał o zmianach w programie tegorocznych uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości:

- Przebieg jest trochę inny. Związane jest to z remontem ulicy Basztowej. To plac budowy. Nie może być tego tradycyjnego przemarszu i defilady. Zaczynamy o 8.00 na placu Matejki. Będzie uroczysty apel. To pierwsza część. O 11.00 msza święta na Wawelu. Po zakończeniu mszy formujemy pochód patriotyczny. Mamy 1000 flag. Idziemy na Rynek Główny. Tam będzie koncert orkiestry wojskowej polonez w wykonaniu Cracovia Danza i na koniec będzie 800 porcji grochówki wojskowej. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej uroczystości – powiedział Piotr Ćwik.

Wojewoda zwrócił również uwagę na formułę spotkań z samorządami, które niedawno zainaugurowaliśmy:

- Chciałem nawiązać do formuły tego spotkania. To pierwsze z serii spotkań z samorządami, które organizuje wojewoda. Chcemy rozmawiać z samorządowcami na bieżące tematy. Pierwsze spotkanie było ogólne. Będą mniejsze w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu. Będziemy rozmawiać o problemach regionów. Co do Mieszkania Plus, to zbiegło się to z naszą propozycją. Minister infrastruktury chciał przedstawić ideę Mieszkania Plus. Zmienia się ta formuła. W ramach pilotażu Mieszkanie Plus realizował BGKN. (…) Frekwencja na spotkaniu była duża. Natomiast oni [samorządowcy] potrzebują wiedzy. Stąd prezentacja programu i pytania. Te cztery gminy, które podpisały umowy, są najbardziej zainteresowane. Skawina weszła w to po raz kolejny. Do tego Zakliczyn, Szerzyny, Pcim. Słychać ze strony innych samorządowców, że po tym spotkaniu mają swoje pomysły – podsumował wojewoda.

Na koniec padło równie ważne pytanie o wynik dzisiejszego meczu polskiej reprezentacji z Urugwajem.

- Optymistycznie powiem 3-0 – odpowiedział wojewoda Piotr Ćwik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj