Przetarg na budowę DK 47 Rdzawka-Nowy Targ
2017-11-08
-To nie tylko droga wyłącznie dla mieszkańców Małopolski, ale dla wszystkich Polaków i tych, którzy do naszego kraju przybywają. Droga, która otwiera Sądecczyznę i Podhale na świat – tak o znaczeniu trasy DK 47 mówił dziś w Krakowie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, który wraz z wiceministrem finansów Wiesławem Janczykiem oraz generalnym dyrektorem dróg krajowych i autostrad – Oddział Małopolska Krzysztofem Kondraciukiem ogłosił przetarg na budowę odcinka DK 47 Rdzawka-Nowy Targ.

- Budowa nowej, dwujezdniowej drogi do Nowego Targu umożliwi szybsze i bezpieczniejsze połączenie Podhala i Zakopanego z innymi regionami kraju. To inwestycja, na którą mieszkańcy regionu i turyści udający się na wypoczynek w polskie góry czekali od lat – podkreślał minister Andrzej Adamczyk. Zakres inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi długości ok.16 km, jak również czterech węzłów drogowych: Obidowa, Klikuszowa, Nowy Targ Zachód, Nowy Targ Południe oraz 22 obiektów inżynierskich (mosty, wiadukty, estakady).

Ponadto w ramach zadania zaplanowano budowę dróg obsługujących tereny przyległe do inwestycji, infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, kanalizacji i odwodnienia, urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt) oraz przebudowę infrastruktury technicznej.

Informacje na podstawie: www.mib.gov.pl

Infografika zaczerpnięta ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa
Rdzawka
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj