Spotkania z samorządami rozpoczęte!
2017-11-08
Wojewoda Piotr Ćwik wielokrotnie powtarzał, jak bardzo ważne są dla niego bezpośrednie kontakty z samorządami. Dziś odbyło się pierwsze takie spotkanie – otwierające cykl, który będziemy realizować w najbliższym czasie.

Pierwszą część stanowiła konferencja „Krajowy Zasób Nieruchomości oraz inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”

Natomiast w drugim bloku rozmawialiśmy o szeregu zagadnień dotyczących polityki społecznej. Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Jacek Kowalczyk omówił następujące tematy:
- Program „Maluch plus” edycja 2018,
- Podsumowanie programu „Rodzina 500 plus”. Przejęcie zadań z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego,
- Dodatkowe środki dla Środowiskowych Domów Samopomocy i na uruchomienie mieszkań chronionych – program „Za Życiem”.

Każda z części zakończona była tym, na czym nam najbardziej zależało, czyli dyskusją. Pytania, które dziś padły, oraz zaangażowanie przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dowodzą, że to spotkanie było bardzo potrzebne. Niebawem kolejne w podobnej formule.

- Chcemy, aby samorządy czerpały z wiedzy i doświadczeń Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nasi eksperci chętnie się nimi dzielą. Ale samorządy są też podmiotami współtworzącymi ten projekt. Dlatego liczę na partnerską współpracę, bo także dla administracji rządowej perspektywa samorządów jest niezwykle cenna. Chcę, żeby Państwo wiedzieli, że dla mnie Wasz udział w tych spotkaniach jest bardzo istotny. Mamy wspólne cele i założenia. Ważne, abyśmy razem omówili możliwie najwięcej zagadnień i wprowadzili rozwiązania, które nam wszystkim usprawnią pracę. Zapraszam do dyskusji i zgłaszania kolejnych tematów. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje – powiedział wojewoda Piotr Ćwik podczas spotkania.
konferencja m.in. infrastruktury 20171108 1konferencja m.in. infrastruktury 20171108 9
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj