Pamiętamy o tych, których nie ma wśród nas…
2017-10-31
Wojewoda małopolski Piotr Ćwik w dniu Wszystkich Świętych, odwiedził groby zasłużonych Małopolan. Wziął też udział w kweście na skawińskim cmentarzu, mającej na celu pozyskanie środków na renowację zabytkowych mogił.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wziął również udział w uroczystym odsłonięciu tablicy na skawińskim cmentarzu upamiętniającej Jana Stefana - dowódcę Oddziału Dywersyjnego Armii Krajowej „Kedyw” w Skawinie. W uroczystości wzięli również udział uczniowie klasy drugiej Gimnazjum Nr 1 w Skawinie.

- Cieszę się, że Skawina pamięta o swoich cichych bohaterach. Czuję się zaszczycony, że mogę być tutaj z Państwem i oddać hołd Janowi Stefanowi, który stał się symbolem walki o wolną ojczyznę - mówił wojewoda podczas uroczystości.

Również dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Szymon Strzelichowski, odwiedził groby zasłużonych generałów na cmentarzu Rakowickim i na Salwatorze, gdzie w asyście wojskowej w imieniu wojewody małopolskiego złożył kwiaty i znicze na grobach gen. Kwiatkowskiego, Wójcika oraz Potasińskiego.
Wszystkich Świętych IWszystkich Świętych IIWszystkich Świętych IIIWszystkich Świętych IVWszystkich Świętych VWszystkich Świętych VI .Wszystkich Świętych IX
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj