Wideokonferencja Pani Premier Beaty Szydło z wojewodami na temat sytuacji po przejściu orkanu Grzegorz
2017-10-30
Szefowa rządu oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wzięli udział w wideokonferencji z wojewodami i komendantami PSP. W Krakowie, w Komendzie Wojewódzkiej PSP uczestnikami byli Pan Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Stanisław Nowak. Celem konferencji było omówienie sytuacji hydrologicznej oraz zagrożenie powodziowe południowej Polski.

- Wszystkie służby działają bardzo sprawnie, jest wystarczająca ilość sprzętu i ludzi na miejscu. Polacy mogą czuć się bezpiecznie. – zapewniła Pani Premier Beata Szydło po odprawie. -Wojewodowie pracują w terenie, są w stałym kontakcie z samorządami.

Po wideokonferencji wypowiedział się również szef MSWiA Mariusz Błaszczak mówiąc, że pogoda się stabilizuje, ponieważ ilość opadów prawdopodobnie ulegnie zmniejszeniu. Natomiast wciąż sytuacja wymaga stanu gotowości służb, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Minister dodał również, że oczekuje od wojewodów nadzoru nad samorządami tak, aby włączyły się w pomoc poszkodowanym.
20171030 wideokonferencja na temat syt. pog. 120171030 wideokonferencja na temat syt. pog. 2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj