Wojewoda gościem Radia Kraków
2017-10-20
Wojewoda Piotr Ćwik gościł w porannej audycji Radia Kraków, w której rozmawiano m.in. o krakowskiej reprywatyzacji, proteście lekarzy rezydentów, wdrożeniu krajowego Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM) w Małopolsce oraz kwestii organizacji ruchu i miejsc parkingowych w strefach płatnego parkowania w Krakowie.

Wojewoda wyjaśnił, że kontrola miejsc płatnego parkowania została przeprowadzona już w 2015 r.

- Takich kontroli w 2015 roku było w Małopolsce 4 lub 5 i zakończyły się wydaniem zaleceń pokontrolnych - wyjaśnił wojewoda.- Ze zdumieniem słuchałem w środę, że to rzekomo ja wydałem decyzję. Jako wojewoda nie mam takich kompetencji. Wydałem jedynie zalecenia, z którymi zgodził się ZIKiT, jednocześnie nie wnosząc żadnych uwag.

Wojewoda podkreślił, że jego rolą nie jest podważanie decyzji podjętych przez Prezydenta Krakowa, ale wyłącznie zbadanie, czy są one zgodne z obowiązującym prawem. Sprawując nadzór nad zarządzaniem ruchem drogowym, wojewoda nie wydał żadnej decyzji ani żadnego innego aktu prawnego, który ustalałby zasady parkowania w Krakowie.

W kwestii protestu lekarzy rezydentów, wojewoda uspokajał małopolskich pacjentów, podkreślając, że nocna i świąteczna służba zdrowia dobrze funkcjonują, a protesty lekarzy rezydentów w naszym regionie mają łagodny charakter.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy
20171020 Wojewoda w radio
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj