O geodezji i kartografii w międzynarodowym gronie
2017-10-12
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie Międzynarodowej Federacji Geodetów z udziałem delegacji z Bośni i Hercegowiny. Gości powitał wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Cieszę się, że spotykamy się właśnie tutaj, w Krakowie – mówił wicewojewoda. – Dzięki temu spotkaniu możemy wymienić się doświadczeniami w zakresie kartografii i geodezji oraz wzajemnie się inspirować.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: główny geodeta kraju Grażyna Kierznowska, wiceprezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich Ludmiła Pietrzak, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich Elżbieta Biel, małopolski inspektor nadzoru geodezyjnego i kartograficznego Danuta Paluch, geodeta województwa Maciej Jezioro, dyrektor Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Krakowa Maria Kolińska oraz kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji w Starostwie Powiatowym w Krakowie Anna Skórka. Wśród gości z zagranicy był dyrektor Biura Geodezji i Stosunków Własnościowych Rządu Bośni i Hercegowiny Željko Obradowić.

Podczas spotkania dyrektorzy i kierownicy małopolskich jednostek geodezyjnych i kartograficznych przedstawili, jak działają ich wydziały i jakie cele stawiają sobie na przyszłość. Jednym z nich będzie na pewno wdrożenie pełnej digitalizacji i informatyzacji.

Dyrektor Biura Geodezji i Stosunków Własnościowych Rządu Bośni i Hercegowiny Željko Obradowić serdecznie zaprosił wszystkich zebranych do Bośni i Hercegowiny i wyraził ogromną chęć współpracy z polskimi wydziałami.
Międzynarodowa Federacja Geodetów IMiędzynarodowa Federacja Geodetów IIMiędzynarodowa Federacja Geodetów IIIMiędzynarodowa Federacja Geodetów IVMiędzynarodowa Federacja Geodetów VMiędzynarodowa Federacja Geodetów VIMiędzynarodowa Federacja Geodetów VII
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj