Przed pierwszym dzwonkiem
2017-08-25
- Dobra szkoła to dobry start w dorosłość. W dobrej szkole uczeń, rodzic oraz nauczyciel traktowani są podmiotowo. Dobra szkoła to nie układanka, w której można dowolnie przestawić elementy, a system oparty na solidnych podstawach i mający jasno określone cele. Właśnie w taki sposób – przemyślany, kompleksowy i systemowy – chcemy zmieniać polską edukację – mówił wicewojewoda Józef Gawron podczas konferencji inaugurującej rok szkolny 2017/2018, która odbyła się w Koszycach Wielkich.

W spotkaniu wzięło udział około pięciuset dyrektorów szkół i placówek oświatowych. Byli również obecni posłowie ziemi tarnowskiej oraz przedstawiciele Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Jak co roku podczas narady uczestnicy podsumowali poprzednie miesiące pracy oraz określili najbliższe plany i wyzwania. Szczególną uwagę poświęcono wprowadzanej reformie oświaty oraz zmianom prawa oświatowego.

- Dotychczas młodzież ze szkoły podstawowej była przenoszona do nowego środowiska w gimnazjum. Niejako wymuszało to na młodych ludziach budowanie nowej pozycji, co z kolei wiązało się z tym, iż nauczyciele tracili bardzo dużo czasu na to, aby grupy w klasach się nie antagonizowały. Często prowadziło to do zatracenia misji wychowawczej szkoły. Teraz to się zmieni. Serdecznie Państwa zapraszam do wspólnej pracy na rzecz kształcenia nowych pokoleń. Życzę jednocześnie wielu sił w realizowaniu powierzonych Państwu obowiązków oraz serdecznie dziękuję za Państwa trud i poświęcenie – przekazał wicewojewoda Józef Gawron pedagogom.
20170825 Narada Nauczycieli Tarnow (1)20170825 Narada Nauczycieli Tarnow (2)20170825 Narada Nauczycieli Tarnow (3)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj