Wnioski z Programu „Rodzina 500+”
2017-08-25
Przypominamy, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego na nowy okres w sierpniu daje gwarancję ciągłości otrzymywania świadczeń.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w miesiącu wrześniu lub w październiku to wypłata świadczenia może być opóźniona z wyrównaniem od października.

Natomiast jeżeli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego.

Pani Minister Elżbieta Rafalska skierowała do Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast list dotyczący realizacji rządowego Programu „Rodzina 500+”.
Załącznik

Dodatkowe informacje dotyczące złożenia wniosku on-line można znaleźć na stronie

Pod numerem: (12) 392 12 80 uruchomiona jest infolinia, wspierająca w szczególności samorządy realizujące ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, która będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 14.Materiał dotyczący wniosków "Rodzina 500+" w TVP3 KRAKÓW:WNIOSKI500przypomnienie
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj