Święto Wojska Polskiego
2017-08-11
11 sierpnia br. w Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Wojska Polskiego. W uroczystościach wziął udział Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru, gości przywitał Dowódca Centrum Operacji Lądowych – Dowódca Komponentu Lądowego gen. bryg. Sławomir Kowalski. Podczas uroczystości dokonano dekoracji odznaczeniami resortu Ministra Obrony Narodowej „Zasłużony Żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej” oraz wręczono wyróżnienia dla zasłużonych i oddanych służbie żołnierzy jak również pracowników resortu MON.

Wicewojewoda w swoim wystąpieniu podkreślił szczególne znaczenie Żołnierzy Wojska Polskiego dla Rzeczypospolitej Polskiej. Wicewojewoda, zwrócił się także do rodzin żołnierzy, które bezpośrednio odczuwają częste rozstanie przeplatane z niepokojem.

Wicewojewoda pogratulował wszystkim wyróżnionym oraz podziękował za zaangażowanie i współpracę czego ostatnim przykładem była pomoc przy organizacji Światowych Dni UNESCO. Jednocześnie wyraził nadzieję, że ta współpraca nadal będzie się rozwijała.

Życzenia z okazji Święta Wojska Polskiego skierowane do żołnierzy:

Żołnierze!

15 sierpnia 1920 roku na przedpolach Warszawy rozegrała się bitwa, w której Armia Polska pokonała wojska bolszewickie i ocaliła niedawno odzyskaną niepodległość. Na pamiątką tego wydarzenia od 1992 roku obchodzimy w tym dniu Święto Wojska Polskiego. Z tej okazji całej społeczności żołnierzy, spadkobiercom tradycji polskiego oręża dziękujemy za pełnioną służbę, za stanie na straży bezpieczeństwa kraju, za pełnienie ważnych misji pokojowych na całym świecie. Żołnierzom w dniu Ich Święta składamy życzenia osobistej pomyślności i satysfakcji z wypełniania odpowiedzialnej misji, jaką jest troska o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Piotr Ćwik
Wojewoda Małopolski

Józef Gawron
I Wicewojewoda Małopolski
Centrum Operacji Lądowych (1)Centrum Operacji Lądowych (2)Centrum Operacji Lądowych (3)Centrum Operacji Lądowych (4)Centrum Operacji Lądowych (5)Centrum Operacji Lądowych (6)Centrum Operacji Lądowych (7)Centrum Operacji Lądowych (8)Centrum Operacji Lądowych (9)Centrum Operacji Lądowych (10)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj