Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018 – kampania trwa
2017-08-04
Przypominamy, że trwa kampania „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT” zainaugurowana 28 lipca 2017 r. przez ministra Mariusza Błaszczaka. Po raz pierwszy w historii każdy będzie mógł wziąć udział w projektowaniu polskiego paszportu - wspólnie wybierzemy motywy, które znajdą się na stronach wizowych nowego dokumentu. Głosować można na stronie www.zaprojektujpaszport.gov.pl do 10 września br.
Do udziału w kampanii zachęca również wojewoda małopolski Piotr Ćwik:


- Zachęcam wszystkich Małopolan do głosowania. Ja swój głos oddaję na krakowski Kopiec im. Józefa Piłsudskiego, znany też jako Kopiec Niepodległości. Wybieram też Józefa Hallera, który urodził się w majątku Jurczyce pod Krakowem, w gminie Skawina – tym bardziej, że rok 2017 został przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony Rokiem Generała Józefa Hallera. Skłaniam się też ku wskazaniu Eugeniusza Kwiatkowskiego, budowniczego Gdyni, który przecież urodził się i zmarł w Krakowie – mówi wojewoda Piotr Ćwik.

- Dzięki akcji „Zaprojektuj z nami polski paszport 2018” wszyscy możemy włączyć się w obchody odzyskania niepodległości przez Polskę. A pamiętajmy, że na drodze Polski do niepodległości jest wiele ważnych miejsc i postaci. Niebawem z krakowskich Oleandrów po raz kolejny wyruszy Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Powinniśmy byś dumni z naszej historii. Nowy paszport z pewnością będzie w doskonały sposób tę dumę podkreślał – dodaje wojewoda Piotr Ćwik.
2017.08.04 Paszport
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj