Strażacy – ci, którzy ratują i łączą
2017-07-22
Ochotnicza Straż Pożarna w Jawiszowicach istnieje już od 95 lat. W uroczystych obchodach tego pięknego jubileuszu wzięli udział premier Beata Szydło oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas uroczystości Beata Szydło wręczyła odznaczenia najbardziej zasłużonym strażakom. Składając jednostce życzenia, szefowa rządu zaznaczyła:

- Dzisiaj przede wszystkim trzeba oczywiście dziękować, trzeba podkreślać zasługi i trzeba gratulować wszystkim wyróżnionym, ale też trzeba zwrócić uwagę jeszcze na jedną, bardzo ważną kwestię; szczególnie myślę, że w tej chwili w Polsce trzeba o tym mówić bardzo głośno: strażacy budują wspólnotę, strażacy budują jedność i pokazują, że razem można zrobić bardzo wiele. Bo poza tym, że dbacie o nasze bezpieczeństwo, że strzeżecie naszych domów, że zawsze jesteście gotowi być tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy, bez względu na to, jakie są okoliczności, warunki, jesteście zawsze pierwsi, by ratować życie innych, to jesteście jeszcze tymi, którzy łączą.


Wystąpienie premier Beaty Szydło w Jawiszowicach:

95 lecie OSP w Jawiszowicach (5)95 lecie OSP w Jawiszowicach (1)95 lecie OSP w Jawiszowicach (2)95 lecie OSP w Jawiszowicach (3)95 lecie OSP w Jawiszowicach (4)95 lecie OSP w Jawiszowicach (6)95 lecie OSP w Jawiszowicach (7)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj