Pierwsi w działaniu
2017-06-28
W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Odznaki honorowej Primus in Agendo. Odznaka ta jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym osobom fizycznym, organizacjom oraz instytucjom, za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej albo rodziny. Jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania postawy wyróżnionego.

Odznaki wręczyli minister Elżbieta Rafalska i wiceminister Stanisław Szwed. O wyróżnienie wnioskował wojewoda małopolski. Odznakę otrzymali: pani Urszula Jarosz, pani Maria Kędziora oraz pani Dorota Niemiec.

Minister Elżbieta Rafalska przekazała odznaczonym wyrazy uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy.
- Staracie się być wszędzie tam, gdzie jesteście potrzebni. Nie szczędzicie sił i prywatnego czasu, żeby służyć drugiemu człowiekowi i społeczeństwu. Serdecznie za taką postawę dziękuję – mówiła pani minister.

Pani Urszula Jarosz kieruje Zespołem Placówek Caritas w Proszowicach. Jest inicjatorką powstania pierwszego w Polsce Ogrodu Biblijnego, który służy rodzinom wielodzietnym, rodzinom niepełnym, chorym, bezdomnym, dzieciom w potrzebie oraz innym znajdującym się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Pani Maria Kędziora z kolei jest lekarzem specjalistą w dziedzinie rehabilitacji. Wśród swych zasług ma zainicjowanie założenia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Opiekunów i wolontariuszy „Ostoja”. Od wielu lat działa aktywnie w duszpasterstwie Osób Niepełnosprawnych przy parafii św. Jukuba Apostoła w Brzesku.

Pani Dorota Niemiec pełni zaś funkcję Dyrektora Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje zainicjowanie, pod patronatem starosty krakowskiego, przedsięwzięcia pod nazwą „Kongres Ziemi Krakowskiej”, w ramach którego odbywa się szereg spotkań, konferencji i warsztatów z klientami oraz partnerami Urzędu Pracy.
primus_in_agendo02primus_in_agendo01primus_in_agendo03primus_in_agendo04primus_in_agendo05
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj