Małopolska sieć szpitali
2017-06-28
27 czerwca Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował wykaz szpitali z naszego regionu, które zakwalifikowały się do systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, czyli tzw. sieci szpitali. W Małopolsce będzie to 36 podmiotów. Dzisiaj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbył się – poświęcony temu tematowi – briefing z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbiety Fryźlewicz-Chrapisińskiej.

- Znamy sieć szpitali w Małopolsce. W pełni zabezpiecza ona zdrowotne potrzeby pacjentów. Cieszę się, że oczekiwane zmiany wejdą w życie już za kilka miesięcy, od 1 października. To znacząca zmiana z perspektywy pacjentów: po pierwsze usługi będę bardziej dostępne, po drugie pacjent będzie w końcu traktowany kompleksowo. Takiego podejścia dotychczas nie było – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Małopolska jest bardzo dobrze przygotowana. W nowym systemie znajdzie się 36 placówek z naszego regionu, w tym dwa zostały przeze mnie wskazane do sieci (Szpital św. Rafała – Scanmed oraz szpital zakonu Bonifratrów). Po ogłoszeniu placówek zakwalifikowanych do sieci szpitali, w oparciu o wyniki przeprowadzonych analiz dostępu do świadczeń, będziemy podejmować decyzje o ogłoszeniu dodatkowych postępowań konkursowych dla tych szpitali, które nie znalazły się w sieci. Niewątpliwie dzięki sieci szpitali będziemy mogli mówić o lepszej koordynacji całego procesu leczenia pacjenta, który zostaje skierowany do szpitala. Opieka ma być kompleksowa i zorganizowana, a szpitale będą mieć lepsze warunki funkcjonowania – podsumowała dyrektor Elżbieta Fryźlewicz-Chrapińska.

Więcej o sieci szpitali
Sieć szpitali – pytania i odpowiedzi
Małopolska sieć szpitali
briefing_siec_szpitali001briefing_siec_szpitali002briefing_siec_szpitali003
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj