Dbamy o sprawy całej Małopolski – wizyta wojewody Piotra Ćwika w Tarnowie
2017-06-20
Nie wszyscy pamiętają, że Małopolski Urząd Wojewódzki ma dwie delegatury: w Nowym Sączu i w Tarnowie. Dziś tę drugą, mieszczącą się w Tarnowie przy al. Solidarności 5-9, odwiedził wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W czasie wizyty wojewoda spotkał się z kierownik tarnowskiej delegatury Elżbietą Cuber oraz pracownikami, aby omówić bieżące sprawy oraz najważniejsze wyzwania stojące przed jednostką. W czasie spotkania z lokalną prasą wojewoda zasygnalizował też, że planuje w najbliższym czasie spotykać się również z samorządowcami z regionu tarnowskiego.

Jak podkreślił wojewoda Piotr Ćwik:
- Bardzo ważne jest to, aby zarówno kierownictwo, jak i pracownicy delegatury w Tarnowie czuli się tak samo ważni i potrzebni jak pracownicy Urzędu w Krakowie. Przypominam też, że zainteresowani mieszkańcy mogą do nas zgłaszać się ze swoimi problemami – ja i Wojewoda Gawron mamy dla nich dyżury w delegaturach. Chcemy podkreślać rolę naszych delegatur, bo one są najbliżej mieszkańców i pełnią bardzo istotną rolę w regionie. Wiele wyzwań, planów i programów przed nami. Potrzebujemy Tarnowa, aby je sprawnie wdrażać i wychodzić naprzeciw potrzebom mieszkańców.

Piotr Ćwik wspomniał też o planowanych spotkaniach z samorządowcami, które zostaną niebawem zainicjowane:
- Chodzi o to, aby ze swoimi sprawami, problemami, wątpliwościami samorządowcy nie musieli przyjeżdżać do Krakowa. To my będziemy przyjeżdżać do nich, np. tu, do Tarnowa. Chcę, aby moi dyrektorzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z samorządem. Na pewno możemy w wielu sprawach pomóc. Kiedyś już były takie spotkania, ale komunikacja była jednokierunkowa. Mnie chodzi o dialog. O wypracowanie formuły, która będzie satysfakcjonująca dla obu stron. Wojewoda jest organem nadzoru, ale z samorządowcami nie powinien spotykać się po to, by wytykać im błędy. Urząd Wojewódzki jest po to, by dzielić się wiedzą. Będę dążył do tego, by zacieśniać taką dobrą współpracę z samorządem; opartą na otwartości, dialogu i dwustronnej komunikacji.

Podczas spotkania wojewoda Piotr Ćwik wręczył też odznaczenia państwowe zasłużonym członkom Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury z Tarnowa.

Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali Pani Aniela Ryndak, Pani Jadwiga Sokołowska oraz Pan Zygmunt Sokołowski. Zaś Brązowym Krzyżem Zasługi zostały odznaczone: Pani Zofia Knapik oraz Pani Marta Marcinkiewicz.

Prace artystów można zobaczyć w tarnowskiej siedzibie naszego urzędu.

- Cieszę się, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Artyści tarnowscy pokazują, jak wiele tu – lokalnie – się dzieje. Jak wiele można zdziałać. I jak ogromną wartość ma praca charytatywna – działalność publiczna polegająca na bezinteresownym niesieniu pomocy i ofiarnej pracy na rzecz lokalnej społeczności – tak jak czyni to od lat Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Tarnowie - powiedział wojewoda Piotr Ćwik.
20170620 Tarnów (2)20170620 Tarnów (3)20170620 Tarnów (1)20170620 Tarnów (4)20170620 Tarnów (5)20170620 Tarnów (6)20170620 Tarnów (7)20170620 Tarnów (8)20170620 Tarnów (9)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj