60-lecie elektrowni w Skawinie
2017-06-13
Elektrownia Skawina została wzniesiona w latach 1958-1961. Była wówczas największą elektrownią w Polsce. Dziś nadal ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców Skawiny i aglomeracji krakowskiej. Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

- Tworzą Państwo jedną z największych firm przemysłowych w Skawinie, ale także jedną z większych w naszym regionie. Ten niewątpliwy sukces jest wynikiem zaangażowania i profesjonalizmu, z jakimi wykonują Państwo swą pracę. Bardzo cieszy mnie, że inwestujecie w rozwój i nowe technologie. Te 60 lat, które mają Państwo za sobą, to ogrom doświadczeń i wiedzy, a także swego rodzaju potwierdzenie znaczenia elektrowni dla całej Skawiny i jej mieszkańców. Życzę Państwu wielu kolejnych osiągnięć, wszelkiej pomyślności i satysfakcji płynącej z aktywności zawodowej – przekazał wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Za swą długoletnią służbę najbardziej zasłużeni pracownicy elektrowni otrzymali z rąk wojewody odznaczenia państwowe.
CEZ GALA WRECZENIA (2)CEZ GALA WRECZENIA (1)CEZ GALA WRECZENIA (3)CEZ GALA WRECZENIA (4)CEZ GALA WRECZENIA (5)CEZ GALA WRECZENIA (6)CEZ GALA WRECZENIA (7)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj