Osoby starsze w przestrzeni społeczno-medialnej
2017-06-13
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się I Międzynarodowa Konferencja Naukowa Państw Grupy Wyszehradzkiej „Osoby starsze w przestrzeni społeczno-medialnej”. W wydarzeniu uczestniczył wicewojewoda małopolski Józef Gawron.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: przedstawiciel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, konsulowie generalni Węgier i Słowacji w Krakowie oraz Republiki Czeskiej we Wrocławiu oraz naukowcy z Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

- Miło mi, że konferencja dotycząca tak ważnego tematu odbywa się w Małopolsce, w Krakowie. Cieszę się, że możemy Państwa gościć w Urzędzie Wojewódzkim. Wierzę, że tradycja dziś rozpoczęta będzie miała ciąg dalszy – mówił wicewojewoda Józef Gawron.

Jak podkreślił wicewojewoda, ludzie starsi mają bogate doświadczenie życia i ogromną wiedzy. W tradycji i historii byli oni największymi skarbami dla narodów. Niestety we współczesnej kulturze często przedstawiani są w jednowymiarowy i krzywdzący sposób. Trzeba to zmienić i pokazywać, jak różnorodne są obrazy ludzi starszych, czemu służy m.in. dzisiejsza Konferencja.
20170613 Konferencja Grupy Wyszehradzkiej (3)20170613 Konferencja Grupy Wyszehradzkiej (1)20170613 Konferencja Grupy Wyszehradzkiej (2)20170613 Konferencja Grupy Wyszehradzkiej (4)20170613 Konferencja Grupy Wyszehradzkiej (5)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj