Zaczarowane piosenki
2017-06-12
W niedzielę 4 czerwca poznaliśmy laureatów Festiwalu „Zaczarowana Piosenka”. Biorą w nim udział utalentowane osoby niepełnosprawne, a towarzyszą im największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Festiwal co roku organizowany jest na Rynku Głównym w Krakowie przez Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko” i cieszy się ogromną popularnością.

Wśród zwycięzców tegorocznej XIII edycji znalazł się także krakowianin, pan Daniel Zawodnik, z którym dziś spotkał się wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Pan Daniel Zawodnik w konkursie startował w kategorii powyżej 16 lat. Dzięki wspaniałemu wykonaniu utworu Gdzie jest miłość? w duecie z Markiem Piekarczykiem oraz piosence Bądź moim natchnieniem zajął III miejsce.

- Festiwal dostarcza nam zawsze mnóstwo wzruszeń, ale również ogromny zastrzyk energii. Ci młodzi, energiczni i utalentowani ludzie pokazują, że warto wytrwale dążyć do zrealizowania swoich marzeń. Mimo wszystko. Mimo wszelkich przeszkód – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik.

Pan Daniel zajmuje się pracą w Ośrodku Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach, gdzie udziela wsparcia psychologicznego swym podopiecznym. W wolnych chwilach znajduje czas na realizację swych pasji, śpiewając w zespole wokalnym Namuzowani. Z Festiwalem „Zaczarowanej piosenki” jest związany od lat – w 2005 roku zajął I miejsce w kategorii dzieci w pierwszej edycji Festiwalu.
Daniel Zawodnik - festiwal piosenki (1)Daniel Zawodnik - festiwal piosenki (2)Daniel Zawodnik - festiwal piosenki (3)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj