Dobra opieka i wrażliwość
2017-06-09
Szczególne święto w Bochni: 25-lecie Domu Pomocy Społecznej oraz 20-lecie Środowiskowego Domu Samopomocy! To jubileusze, które – jak podkreśla wicewojewoda małopolski Józef Gawron – są ważnym wydarzeniem zarówno dla pracowników, jak i podopiecznych tych placówek. Wydarzeniem, przypominającym o tym, jak wyjątkowy wymiar mają więzi, które tworzą się w takich miejscach jak domy pomocy społecznej czy środowiskowe domy samopomocy.

Wicewojewoda wyraził słowa uznania i szacunku dla dyrekcji oraz pracowników placówek:
- Swoją pracą przyczyniają się Państwo do tego, że życie Waszych podopiecznych jest lepsze, szczególnie w ciężkich dla nich chwilach. Życzę, aby w tej niełatwej przecież pracy nie brakowało Państwu sił w niesieniu pomocy tym, którzy jej potrzebują. Dziękuję za Państwa poświęcenie oraz wrażliwość. To niezwykle istotne, że Wasi podopieczni mają tu nie tylko dobrą opiekę, ale doświadczają też wrażliwości, troski i empatii. W dzisiejszych czasach mają one szczególną wartość.

W uroczystych obchodach jubileuszy wzięli udział – oprócz wicewojewody Józefa Gawrona – wicestarosta powiatu bocheńskiego Józef Mroczek, biskup Leszek Leszkiewicz, a także przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy i pracownicy jednostek współpracujących z bocheńskimi placówkami. Po uroczystej mszy w kaplicy DPS-u w Bochni zaproszeni goście udali się na wspólne spotkanie jubileuszowe z dyrekcją, pracownikami oraz podopiecznymi placówek. Szczególne podziękowania otrzymała pani dyrektor Barbara Hałas, która kieruje placówkami od początku ich funkcjonowania.
bochnia dom pomocy (8)bochnia dom pomocy (1)bochnia dom pomocy (3)bochnia dom pomocy (4)bochnia dom pomocy (5)bochnia dom pomocy (9)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj