Być jak Brat naszego Boga – wystawa w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim
2017-06-08
To niezwykle ważne, aby młodzi ludzie otwierali się na drugiego człowieka – jego potrzeby i troski. Zorganizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy XVII Ogólnopolski Konkurs Papieski „Być jak Brat naszego Boga” to dowód, że młodzież chce odkrywać na nowo naukę świętego Jana Pawła II i doskonale rozumie też przesłanie, które pozostawił nam Adam Chmielowski – znany jako św. Brat Albert.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wicewojewoda małopolski Józef Gawron otworzyli dziś w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim pokonkursową wystawę prac plastycznych i fotograficznych.

- Warto się na chwilę zatrzymać przy tych pracach. Oto w czasach ogólnego zabiegania to młodzież mówi nam: trzeba myśleć o innych, trzeba szukać wzorców, trzeba kierować się wartościami. I nie wolno być obojętnym! Bardzo cieszę się, że możemy uczestniczyć w tej wystawie. Wszyscy potrzebujemy takich momentów zatrzymania się i zadania sobie pytań: co jest w życiu ważne i dzięki czemu nasze życie ma sens. Te zdjęcia i obrazy to indywidualne, samodzielne i bardzo piękne odpowiedzi na tak postawione pytania – podkreślił wojewoda Piotr Ćwik.

- Każda z tych prac to osobista i bardzo dojrzała refleksja o tym, że trzeba być „dobrym jak chleb”. Myślę, że możemy być dumni z tych młodych ludzi, którzy przygotowali te dzieła. Są one dowodem, że młodzież odrobiła lekcje empatii, które przekazywali nam św. Jan Paweł II oraz św. Brat Albert. Serdecznie dziękuję organizatorom za dbałość o to wielkie dziedzictwo oraz za konsekwencję w kształtowaniu takich pięknych postaw u młodych ludzi – mówi wicewojewoda Józef Gawron.

Przypomnijmy słowa, które o Adamie Chmielowskim wypowiedział św. Jan Paweł II:
- Święty Brat Albert nie pisał uczonych traktatów… On po prostu pokazał, jak należy miłosierdzie czynić. Pokazał, że kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Służyć bliźniemu to według niego przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb.

Konkurs zorganizowali: 6-11 Hufiec Pracy w Wadowicach, Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie, Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie.

Serdecznie zachęcamy Państwa do obejrzenia wystawy! Prace znajdują się na I piętrze obok gabinetu wojewody małopolskiego (Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, ul. Basztowa 22). Wystawa potrwa do końca czerwca 2017 roku.
Konkurs OHP (4)Konkurs OHP (1)Konkurs OHP (2)Konkurs OHP (3)Konkurs OHP (5)Konkurs OHP (6)Konkurs OHP (7)Konkurs OHP (8)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj