Jak zorganizować Światowe Dni Młodzieży? Podsumowanie wizyty delegacji panamskiej w Krakowie
2017-06-07
Prostych instrukcji oczywiście nie da się podać, ale wniosków mamy bardzo dużo. Najważniejszy jest taki, że – jak powtarza wojewoda Piotr Ćwik – tak ogromne przedsięwzięcie jak Światowe Dni Młodzieży uda się zrealizować, jeśli będą trzy elementy: dobra wola, dobra współpraca i dobry plan. I właśnie dlatego rok temu wszystko się udało.

Dziś delegacja z Panamy, która przyjechała do Małopolski, aby poznać nasze doświadczenia związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży – kończy swój pobyt. Program wizyty był bardzo napięty. Uczestnicy odwiedzili miejsca głównych uroczystości: Campus Misericordiae, Błonia oraz Łagiewniki. Byli też w Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce oraz w Urzędzie Miasta Krakowa. Wzięli również udział w kilku sesjach tematycznych, które dla nich przygotowaliśmy: „Lotniska i granice; wizy i sprawy migracyjne”, „Nagłe wypadki i ochrona zdrowia”, „Transport, infrastruktura, internet bezprzewodowy”, „Bezpieczeństwo na obchodach”, „Media międzynarodowe, centrum prasowe” oraz „Wkład ekonomiczny rządu”.

Prezentacje przygotowali pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i ministerstw oraz przedstawiciele służb i instytucji, z którymi rok temu współpracowaliśmy podczas przygotowań, tzn. m.in. Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Straży Granicznej, Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice, sanepidu, policji, straży pożarnej, Biura Ochrony Rządu, wojska, Polskiej Agencji Prasowej oraz Katolickiej Agencji Informacyjnej. Każdy temat spotykał się z dużym zainteresowaniem Panamczyków oraz ich licznymi pytaniami i z pewnością zaowocuje kolejnymi spotkaniami!

Więcej zdjęć
panama_lotniskaigranice (5)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj