Aby Światowe Dni Młodzieży były bezpieczne
2017-06-07
Jedną z kluczowych kwestii, które musieliśmy opracować, przygotowując Światowe Dni Młodzieży 2016, było bezpieczeństwo. Dziś swoimi doświadczeniami podzieliliśmy się z delegacją z Panamy. W panelu „Bezpieczeństwo na obchodach” uczestniczyli: minister Beata Kempa, minister Paweł Majewski, wojewoda Piotr Ćwik oraz wicewojewoda Józef Gawron oraz przedstawiciele służb, które zapewniały pielgrzymom bezpieczeństwo.

- Światowe Dni Młodzieży były wielkim sukcesem organizacyjnym. Dzisiaj delegacja z Panamy, która jest w Polsce od kilku dni, rozmawia z nami, jak organizować tak wielkie przedsięwzięcie pod względem logistyki, a zwłaszcza bezpieczeństwa – mówiła Beata Kempa, która kierowała pracą rządowego zespołu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

- Bardzo cieszy mnie, że możemy przekazać Panamie nasze doświadczenia, a mamy ich naprawdę sporo. Każda dziedzina wymagała przygotowania. Logistyka, transport, opieka nad pielgrzymami, ochrona zdrowia, komunikacja, wreszcie bezpieczeństwo. W każdym z tych obszarów udało nam się zgromadzić wiedzę, którą chętnie się dzielimy. Mam nadzieję, że Panama skorzysta z naszych doświadczeń. Wszyscy doskonale pamiętamy, jak wielkim wydarzeniem były Światowe Dni Młodzieży. Wiemy też, że był to również ogrom przygotowań. Ale bez wątpienia było warto! – podsumował wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Z kolei ambasador Panamy w Polsce Enrique Zarak podkreślił, że bardzo sobie ceni wizytę w Polsce i to, że delegacja panamska może nie tylko uczestniczyć w panelach tematycznych, ale także odwiedzić miejsca, w których odbyły się Światowe Dni Młodzieży. Jak mówią szacunki – w 2019 roku do Panamy ma przybyć od 1,5 do 2 milionów pielgrzymów. Z pewnością bardzo liczba będzie także grupa z Polski.
czk_panama (7)czk_panama (1)czk_panama (2)czk_panama (3)czk_panama (4)czk_panama (5)czk_panama (6)czk_panama (8)czk_panama (9)czk_panama (14)czk_panama (10)czk_panama (11)czk_panama (12)czk_panama (13)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj