Jesteśmy z Panamą
2017-06-05
Wszystko zaczęło się w trakcie Mszy Posłania. Papież Franciszek w podkrakowskich Brzegach ogłosił, że następnym organizatorem Światowych Dni Młodzieży będzie Panama. Panamczycy szybko rozpoczęli przygotowania do spotkania z Ojcem Świętym. Dziś odwiedzają Małopolskę, w tym Kraków i Wieliczkę. Chcą wiedzieć, co dla nas było największym wyzwaniem, a gdzie napotkaliśmy problemy.

Wizyta delegacji panamskiej jest wynikiem polsko-panamskich rozmów na temat organizacji i przebiegu Światowych Dni Młodzieży, które dotychczas już się odbyły. W dzisiejszym spotkaniu wzięli udział: ambasador Republiki Panamy w Polsce Enrique Zarak, ambasador i dyrektor zarządzająca ze strony rządowej ds. organizacji ŚDM 2019 Marien Calviño, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski Józef Gawron, szef Biura Ochrony Rządu gen. Tomasz Miłkowski oraz dyrektorzy wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Podczas spotkania polska strona przedstawiła zaangażowanie służb wojewody małopolskiego w organizację Światowych Dni Młodzieży.

- Chcemy wam przekazać nasze bogactwo – wiedzę i doświadczenia, które zdobyliśmy podczas organizacji ŚDM – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik. – Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia spoczywało na barkach wielu osób – nie tylko strony rządowej, ale także strony kościelnej i samorządów. Mam nadzieję, że państwa wizyta w Małopolsce będzie pełna pytań, które państwo przywieźli z sobą, ale przede wszystkim odpowiedzi, które tutaj uzyskacie.

Delegacja panamska będzie uczestniczyć w 3-dniowej sesji, podczas której pozna nasze doświadczenia związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. W programie przygotowaliśmy dla naszych gości panele dotyczące m.in. zabezpieczenia medycznego, transportu czy bezpieczeństwa.
konferencja przywitania panamy (2)konferencja przywitania panamy (1)konferencja przywitania panamy (3)konferencja przywitania panamy (4)konferencja przywitania panamy (5)konferencja przywitania panamy (6)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj