Młodzi Bohaterowie są wśród nas
2017-06-01
Mają kilka lub kilkanaście lat i już swą postawą zasłużyli na miano bohaterów. Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wręczył medale 22 młodym ludziom z całej Polski, którzy w sytuacjach zagrożenia nie tylko się nie wystraszyli, ale zachowali się w sposób rozsądny i odpowiedzialny. Uratowali czyjeś zdrowie lub życie i stali się „Młodymi Bohaterami”. W tym gronie jest też 17-letnia Dominika z Malca w województwie małopolskim.

Dziewczynka jest uczennicą LO w Kętach i – co istotne – członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Malec. Oto jej historia. Dominika dowiaduje się, że w jej miejscowości trwają poszukiwania mieszkańca cierpiącego na zaniki pamięci. Po powrocie ze szkoły włącza się w akcję. Zauważa człowieka, który przechodzi przez ulicę na czerwonym świetle. Okazuje się, że to poszukiwany. Dominika powiadamia telefonicznie sztab akcji i udaje się za zaginionym. By nie stracić go z oczu, wsiada nawet razem z nim do busa. Cały czas jest w kontakcie ze sztabem. W końcu bus zostaje zatrzymany przez OSP, a odnaleziony bezpiecznie wraca do rodziny.

Takich historii – jak podkreślał dziś minister Błaszczak – jest więcej. Z każdej z nich możemy być dumni, bo dowodzą one, że „Młodzi Bohaterowie” są wśród nas.

- Istotą naszej drogi życiowej jest to, aby być wrażliwym na krzywdę innych i im pomagać. Moim zadaniem jest nagradzanie i wyróżnianie takich postaw. Każda z historii, którą dziś usłyszeliśmy, jest godna najwyższej pochwały i jest wzorem do naśladowania dla innych. Serdecznie dziękuję rodzicom tych młodych ludzi za to, że wychowali swoje dzieci w sposób, który gwarantuje, że kiedy zobaczą , że dzieje się coś złego, nie przejdą obok – mówił minister Mariusz Błaszczak.

Więcej o tegorocznej akcji

Akcja trwa dalej. Czy znają Państwo kogoś, kto zasługuje na miano „Młodego Bohatera”? Kogoś, kto mając kilka lub kilkanaście lat, uratował czyjeś życie?

Jeśli tak, to przypominamy, że kandydatów do nagrody można zgłosić do MSWiA, wysyłając formularz na adres:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
ul. Batorego 5
02-591 Warszawa
z dopiskiem na kopercie „Zgłoszenie do nagrody Młody Bohater”.

Szczegóły można uzyskać pod numerami telefonów: 22 60 144 46 oraz 22 60 144 05 oraz na stronie MSWiA
akcja mlody bohater (8)akcja mlody bohater (1)akcja mlody bohater (5)akcja mlody bohater (4)akcja mlody bohater (6)akcja mlody bohater (3)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj