Obchody Święta Samorządu
2017-05-26
Święto Samorządu ma swą kilkunastoletnią tradycję. To dzień, który pozwala na refleksję o obecnej roli i przyszłych wyzwań, jakie czekają polskie samorządy.

Uroczyste obchody Dnia Samorządowca odbyły się również w Krakowie. Z ich okazji Józef Pilch, wojewoda małopolski, wręczył dziś w Urzędzie Miasta Krakowa odznaczenia państwowe za długoletnią służbę, nadane przez Prezydenta RP.

- Rolą członka samorządu jest aktywne uczestnictwo w życiu publicznym. To także uważne słuchanie i podejmowanie działań na rzecz lokalnych wspólnot. Dlatego dzisiejsze święto jest tak naprawdę świętem całej społeczności naszego regionu – mówił dziś wojewoda Józef Pilch.

- Bycie dobrym, skutecznym samorządowcem wymaga wielkiej pracy i poświęcenia. Często wiąże się z podejmowaniem trudu godzenia sprzecznych potrzeb i wartości. Przynosi jednak również ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w swej codziennej pracy przyczyniają się do rozwoju naszego regionu, a priorytetem w ich działaniu jest zawsze dobro wszystkich Małopolan – dodał wojewoda.
Zasłużeni pracownicu UMK (4)Zasłużeni pracownicu UMK (2)Zasłużeni pracownicu UMK (1)Zasłużeni pracownicu UMK (3)Zasłużeni pracownicu UMK (6)Zasłużeni pracownicu UMK (5)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj