Jubileusz MPO
2017-05-25
MPO Kraków na przestrzeni wieków wykształciło niezwykle sprawny system, który pomaga tworzyć wizytówkę Krakowa jako miasta nowoczesnego i zadbanego. System ten w gronie ekspertów uchodzi za wzór, a wśród jego naśladowców możemy odnaleźć miasta i gminy z całej Polski. Dziś w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa obchodzono 150-lecie samorządowego modelu oczyszczania miasta Krakowa.

- To niezwykły zaszczyt uczestniczyć w tym ważnym jubileuszu, który łączy się nierozerwalnie z rocznicą odrodzenia krakowskiego samorządu. W dniu Państwa święta musimy pamiętać, że na sukces i dorobek Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania składa się wysiłek i zaangażowanie wielu pokoleń pracowników. Ich wkład dla dobra wspólnego krakowian był i jest nieoceniony. Pamiętamy o Waszym zaangażowaniu podczas Światowych Dni Młodzieży. To właśnie dzięki Waszej pracy mogliśmy być dumni z Krakowa przed licznie odwiedzającymi nasze miasto pielgrzymami z całego świata – mówił na dzisiejszej uroczystości wojewoda Józef Pilch.

Podczas wydarzenia wojewoda – w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy – wręczył najbardziej zasłużonym pracownikom MPO i MPGO odznaczenia państwowe.
150lecie_MPO (3)150lecie_MPO (1)150lecie_MPO (2)150lecie_MPO (4)150lecie_MPO (5)150lecie_MPO (6)150lecie_MPO (7)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj