Troszczę się, więc jestem
2017-05-23
To maksyma, którą można zobaczyć w jednej z sal Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Kształcą się tam m.in. przyszłe pielęgniarki. To szczególnie symboliczne. Oto bowiem w budynku, w którym w 1940 roku osadzono pierwszy transport więźniów do Auschwitz, dziś uczy się, jak ratować ludzkie życie.

Szkołę odwiedził dziś wojewoda małopolski Józef Pilch w towarzystwie starosty i wicestarosty oświęcimskiego. Podczas spotkania z władzami uczelni – na czele z rektorem prof. Witoldem Stankowskim – Józef Pilch zapoznał się z bieżącą działalnością jednostki oraz z wyzwaniami, jakie stoją przed nią w przyszłości.

PWSZ w Oświęcimiu na pierwszym miejscu stawia starania o zdobycie środków na remont i adaptację trzeciego budynku z zespołu Lagerhaus, stworzenie na potrzeby kierunków o profilu medycznym Centrum Symulacji oraz dalsze poszerzanie oferty kształcenia o kierunki inżynieryjne (m.in. mechatronikę).

Kierunkiem wiodącym w PWSZ pozostaje w dalszym ciągu pielęgniarstwo, którego studenci otrzymują prestiżowe wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach. Podczas spotkania ze studentkami tego kierunku wojewoda podkreślił, jak ważne dla polskiego rządu są działania wspierające pracę w tym wymagającym zawodzie.

- Cieszy mnie, że wybrałyście tak piękny zawód. Mam nadzieję, że swoją dalszą karierę wiążecie z naszym krajem. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zapewnienie Wam nie tylko wykształcenia na najwyższym poziomie, ale także godnych i zachęcających do pozostania w kraju warunków pracy i rozwoju zawodowego – podkreślił Józef Pilch w rozmowie z przyszłymi pielęgniarkami.

Wojewoda wraz z przedstawicielami samorządu zadeklarowali wsparcie działań uczelni oraz chęć podjęcia rozmów dotyczących opracowania wspólnego planu inwestycji w rejonie byłego Niemieckiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau.
pwsz-pielegniarki-01pwsz-pielegniarki-02pwsz-pielegniarki-03pwsz-pielegniarki-04pwsz-pielegniarki-05pwsz-pielegniarki-06pwsz-pielegniarki-07
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj