Premier Beata Szydło gościła w Przecieszynie
2017-05-20
Premier Beata Szydło odwiedziła małopolską miejscowość Przecieszyn. Okazją do wizyty pani Premier było uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego. W spotkaniu z mieszkańcami Przecieszyna wzięli również udział minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz wojewoda małopolski Józef Pilch.

- To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele, nawet w tak małych miejscowościach i społecznościach - mówiła podczas wydarzenia Beata Szydło. Premier dodała, że dla rządu ważne są wszystkie inwestycje, także te mniejsze, które będą dobrze służyć lokalnym społecznościom. Beata Szydło podkreśliła przede wszystkim wagę tworzenia wspólnoty: - Obiekty sportowe w niewielkich miejscowościach mają nie tylko służyć rozwojowi kultury fizycznej, ale także być miejscem spotkań dzieci i młodzieży.

Minister Witold Bańka zwrócił zaś uwagę na fakt, że bardzo często to małe miejscowości są ojczyznami wielkich talentów: - Tutaj poznają smak sportu, rozwijają się poprzez sport - mówił Witold Bańka. Zadeklarował też, że program wsparcia dla sportu zostanie utrzymany, a środki na jego rozwój wyniosą pół miliarda złotych. - Dofinansujemy co najmniej 2,5 tys. inwestycji sportowych w całej Polsce: hal, stadionów, ale także takich małych boisk wielofunkcyjnych - podsumował minister.

Wystąpienie Premier Beaty Szydło w Przecieszynie
wizyta_premier_przeciszyn (1)wizyta_premier_przeciszyn (3)wizyta_premier_przeciszyn (7)wizyta_premier_przeciszyn (8)wizyta_premier_przeciszyn (5)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj