By Piekary były bezpieczne
2017-05-22
Mieszkańcy Piekar w gminie Liszki z podtopieniami zmagali się wielokrotnie. Niebawem będą mogli czuć się bezpiecznie. Na potoku Szczyrzawa powstanie bowiem suchy zbiornik, który będzie ich chronił przed powodzią.

Środki na realizację inwestycji Wojewoda Małopolski pozyskał z rezerwy celowej budżetu państwa. Dzięki decyzji Ministra Rozwoju i Finansów z 27 kwietnia 2017 roku Samorząd Województwa Małopolskiego otrzyma środki na zadanie pn. „Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego – polderu w Piekarach”. Inwestycja ruszy już wkrótce, gdyż Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie właśnie podpisał umowę z wykonawcą zbiornika.

- Bardzo cieszę się, że ta inwestycja staje się coraz bardziej realna. Traktuję to jako nasz wspólny sukces i efekt współdziałania rządu i samorządu. Mieszkańcy Piekar wielokrotnie zgłaszali, że są niejako ofiarami swojego położenia geograficznego. Każde intensywne opady budziły ich niepokój. Wierzę, że gdy zbiornik powstanie, będą czuli się spokojniej i pewniej – mówi wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.
Piekary-mapkaPiekary-decyzja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj