Nidec poszerza swoją fabrykę w Niepołomicach
2017-05-16
W Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej odbyło się uroczyste otwarcie nowej części fabryki japońskiego koncernu motoryzacyjnego Nidec. Z tej okazji Niepołomice odwiedzili właściciel i twórca międzynarodowej korporacji Shigenobu Nagamori oraz przedstawiciel Ambasady Japonii w Polsce Satoru Takahashi. W wydarzeniu uczestniczył także wojewoda małopolski Józef Pilch.

Wynikiem rozbudowy fabryki jest powiększenie hali montażowo-magazynowej. Remont zakładu pozwolił także na sprowadzenie nowoczesnego parku maszynowego i rozpoczęcie kolejnych projektów inwestycyjnych.

- Cieszę się, że firma Nidec jest największym pracodawcą na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej - powiedział Józef Pilch. - Rozbudowa zakładu, który swoim zasięgiem obejmuje wiele różnych stref, pozwala na stworzenie nowych miejsc pracy i pozytywnie wpływa na rozwój regionu.

W swoim wystąpieniu prezes Shigenobu Nagamori wspomniał, że fabryka jest jednym z największych producentów w sektorze silników i napędów. Podziękował również władzom państwowym i regionalnym za obecność i pomoc w realizacji inwestycji. Wydarzenie zakończyło się uroczystym przecięciem wstęgi oraz poświęceniem nowo otwartej hali przez proboszcza Niepołomic.
NIDEC_7NIDEC_1NIDEC_2NIDEC_3NIDEC_4NIDEC_5NIDEC_6NIDEC_9NIDEC_10NIDEC_11NIDEC_12
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj