W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim o UNESCO
2017-05-17
W Krakowie w dniach 2-12 lipca 2017 r. odbędzie się 41. sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będą wtedy obradować przedstawiciele 21 państw, którzy wchodzą w skład tej organizacji. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś spotkanie dotyczące organizacji tego wydarzenia.

Na posiedzeniu, któremu przewodniczył wojewoda małopolski Józef Pilch, przedstawiciele poszczególnych służb omawiali stan przygotowania do lipcowego wydarzenia. Obecni byli również przedstawiciele prezydenta miasta Krakowa oraz marszałka województwa małopolskiego.

W trakcie spotkania ustalono tryb współpracy, który będzie kontynuowany w mniejszych zespołach roboczych. Wojewoda zwrócił uwagę na to, że priorytetem jest zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom imprezy, których liczbę można szacować nawet na ok. 3000 osób.

- Mamy doświadczenie wyniesione z organizacji Światowych Dni Młodzieży. To kolejne wydarzenie, w którym ścisła współpraca poszczególnych służb jest kluczowa. Znów musimy być jedną drużyną – powiedział wojewoda Józef Pilch.

Głównym organizatorem sesji z ramienia rządu RP jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
UNESCO (1)UNESCO (2)UNESCO (3)UNESCO (4)UNESCO (5)UNESCO (6)UNESCO (7)UNESCO (8)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj