Miechowskie obchody Dnia Strażaka
2017-05-13
Maj to szczególny miesiąc dla strażaków. Miesiąc bogaty w uroczystości poświęcone tym, którzy chronią nas nie tylko przed ogniem. Wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w miechowskich obchodach Dnia Strażaka. Uroczystości były połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

- Pragnę złożyć podziękowania za to, co Państwo czynicie. W sposób szczególny jednak chciałbym, żeby tu jeszcze raz wybrzmiało podziękowanie skierowane do Państwowej Straży Pożarnej i do Ochotniczej Straży Pożarnej w całym powiecie miechowskim za to wspólne, wielkie dzieło, które w roku ubiegłym podjęliśmy, a które było związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Był to kolejny dowód na to, że strażacy i druhowie sprawdzają się we wszystkich akcjach, nie tylko tam, gdzie trzeba gasić pożar – powiedział podczas uroczystości Piotr Ćwik.

Wicewojewoda życzył też, aby każda chwila służby przynosiła strażakom satysfakcję, a święty Florian czuwał nad nimi i dodawał im sił.
Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (10)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (2)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (3)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (4)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (5)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (9)Święto Strażackie powiatu Miechowskiego (11)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj