Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej
2017-05-11
To one są najbliżej pacjenta. Służą mu fachową pomocą i bezpośrednim zaangażowaniem. Przynoszą ulgę w chorobie, a swoją troską i pracą pomagają w przeżywaniu cierpienia. Pielęgniarki, bo o nich mowa, obchodziły swoje święto. Józef Pilch, wojewoda małopolski, podczas uroczystej gali złożył wszystkim małopolskim pielęgniarkom i położnym najserdeczniejsze życzenia.

- Doceniam waszą pracę. Dzięki temu, co robicie, cieszycie się największym zaufaniem wśród społeczeństwa. Życzę wam przede wszystkim zdrowia, zarówno dla was, jak i dla waszych pacjentów – mówił Józef Pilch.

W swoim wystąpieniu wojewoda małopolski nie zapomniał o pracy polskiego rządu na rzecz pielęgniarek i położnych. 21 kwietnia minister zdrowia powołał zespół ds. opracowania strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Na czele zespołu stanęła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko, a w jego skład weszli m.in. przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych, prawnicy oraz przedstawiciele rządu.

Małopolska uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń i medali.
pielegniarki1pielegniarki2pielegniarki3pielegniarki4pielegniarki5pielegniarki6pielegniarki7pielegniarki8pielegniarki9pielegniarki10pielegniarki11
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj