Inauguracja Inwestycji ArcelorMittal
2017-05-10
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki oraz wojewoda małopolski Józef Pilch byli gośćmi na spotkaniu Inauguracyjnym Strategicznych Inwestycji ArcelorMittal. Spotkanie zostało zainicjowane w związku z zakończeniem programu inwestycyjnego w krakowskiej hucie.

Cykl inwestycji zaczął się w 2004 roku, kiedy to firma zainwestowała w hucie ponad 3 mld złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na rozpoczęty przed rokiem remont generalny, który objął wymianę wielkiego pieca, rozbudowę walcowni i modernizację konwektora tlenowego. Dzięki temu firma już dziś spełnia unijne normy środowiskowe, które wejdą w życie dopiero w 2018 roku. Projekt objął inwestycje na 500 mln zł, co pozwoliło na zbudowanie solidnych podstaw i zapewnienie 3 tysiący nowych miejsc pracy.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podkreślił, że sektor stalowy jest strategiczny dla rozwoju innych branży w polskiej gospodarce, bo wszystkie sektory są zależne od stali.

Dzięki tego typu inwestycjom dawna Huta im. T. Sendzimira posiada obecnie najnowocześniejsze instalacje, które należą do najlepszych w europejskim przemyśle hutniczym.
Arcelor01Arcelor02Arcelor03Arcelor04Arcelor05Arcelor06Arcelor07Arcelor08
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj