Klimat dla dobrej szkoły
2017-03-27
W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się briefing prasowy z udziałem minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, wojewody małopolskiego Józefa Pilcha oraz małopolskiego kuratora oświaty Barbary Nowak.

Wśród poruszonych tematów znalazły się informacje dotyczące wdrażania reformy oświaty, w tym nowego podejścia do kształcenia zawodowego.

Minister Anna Zalewska podkreśliła, że wprowadzane zmiany to nie tylko przekształcenie gimnazjów, ambitna matura, szkolnictwo branżowe na coraz wyższym poziomie, ale przede wszystkim tworzenie klimatu dla dobrej i bezpiecznej szkoły oraz poczucie pełnej odpowiedzialności za edukację Polaków.

- Pojawi się 5 tysięcy miejsc pracy, nie ma mowy o zwolnieniach. Przedstawimy też harmonogram podwyżek. Reforma jest dobrze przygotowana i przemyślana – zaznaczyła minister edukacji narodowej.

Jak wskazała zaś małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, reforma to wielkie wyzwanie, ale niewątpliwie także ogromna zmiana w jakości kształcenia. Zmiana, co istotne, wprowadzana jest drogą ewolucji, w oparciu o szerokie konsultacje społeczne.

- Bardzo cieszy mnie, że samorządy wykazują gotowość do współpracy, co tak wyraźnie widać w Krakowie. Musimy pamiętać, że dobrą szkołę możemy stworzyć, tylko ściśle ze sobą współpracując – podsumował wojewoda Józef Pilch.

Materiał TVP Kraków: Szkoły branżowe bliżej pracodawców; Rozmowa z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej
men_konferencja001men_konferencja004men_konferencja005
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj