Karetka dla Sądecczyzny
2017-03-24
Nowoczesny sprzęt to podstawa ratownictwa medycznego. Karetka, którą dziś w Nowym Sączu przekazał wojewoda Józef Pilch, z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszańców i będzie im służyła długie lata.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wspólnie sfinalizować ten zakup. Mocno zaangażowali się tu parlamentarzyści i samorządowcy. Najważniejsze jest to, że ambulans jest wyposażony w nowoczesny sprzęt. Dołożymy też wszelkich starań, aby tak rozmieścić karetki, by docierały do pacjentów w jak najkrótszym czasie - podkreślił wojewoda małopolski, przekazując karetkę Sądeckiemu Pogotowiu Ratunkowemu.

- Wojewoda dotrzymuje słowa - podsumował starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Na poprzednim spotkaniu obiecał, że będzie wspierał nasze działania w pozyskaniu ambulansu i tak się stało. Dziękuję, że tak przychylnym okiem wojewoda patrzy na ziemię sądecką.

Ambulans typu „S” kosztował ponad 515 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy złotych pochodzi z budżetu Wojewody małopolskiego.

Józef Pilch uczestniczył dziś również w sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego. Starosta nowosądecki omówił podczas niej m.in. inwestycje, które będą w najbliższym czasie realizowane na Sądecczyźnie. Są wśród nich te, które zostaną sfinansowane dzięki – przekazanym ostatnio przez wojewodę – promesach na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
n_sacz_karetka001n_sacz_karetka005n_sacz_karetka002n_sacz_karetka006n_sacz_karetka007
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj