Otwarta lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych
2017-03-21
Wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik wziął udział w otwartej lekcji historii „Niezłomni-Wyklęci 1944-1956 Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia” zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące i Szkołę Podstawową nr 2 w Skawinie we współpracy z Prawicowym Blokiem Samorządowym w Skawinie.

Była to niecodzienna lekcja historii – przejmująca i wzruszająca.

- Można powiedzieć, że dzisiejsza lekcja historii jest swoistym podsumowaniem tych wszystkich wydarzeń, które w tym roku od 1 marca odbywały się w różnych miejscach na terenie województwa małopolskiego. Bardzo się cieszę, że szkoły skawińskie również bardzo aktywnie upamiętniły Żołnierzy Wyklętych – powiedział wicewojewoda.

Piotr Ćwik podziękował także uczniom za ich udział w lekcji:

- Bardzo wam dziękuję za to wasze świadectwo pamięci o Żołnierzach Niezłomnych, bo jest to dla was – jako dla ludzi młodych – pewne zadanie, z którym pójdziecie dalej w swoje życie dorosłe. Myślę, że obok świadectwa pamięci staje też przed nami wszystkimi drugie zadanie: świadectwo postawy, abyśmy na co dzień umieli czerpać z postawy tych, o których dzisiaj mówiliśmy. Postawy Żołnierzy Wyklętych, dla których słowa: Bóg Honor i Ojczyzna stanowiły wartość największą.
lekcja_historii002lekcja_historii001lekcja_historii003lekcja_historii004lekcja_historii005lekcja_historii006lekcja_historii007lekcja_historii008lekcja_historii009
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj