Nowy most w Rzepienniku Biskupim
2017-03-13
Obiekt został zbudowany w miejsce drewnianej i zniszczonej przeprawy drogowej. W uroczystym otwarciu obiektu uczestniczyli m.in. wicewojewoda małopolski Józef Gawron, starosta tarnowski Roman Łucarz, wicestarosta tarnowski Zbigniew Karciński, etatowy członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma oraz wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski Marek Karaś.

Wicewojewoda Józef Gawron podkreślił, że nowy most to gwarant bezpieczeństwa dla mieszkańców: - Most drewniany w dzisiejszych czasach to rzeczywiście pewien relikt, zwłaszcza, że most był wiekowy i stwarzał zagrożenie. Nowy most daje poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Nowa konstrukcja mostu, którego nośność wynosi do 40 ton, pozwala na przemieszanie się nie tylko samochodów osobowych, ale też pojazdów ciężarowych, co do tej pory było utrudnione.

Remont wykonano w ciągu drogi powiatowej nr 1389K Rzepiennik Biskupi - Turza - Moszczenica. Długość całkowita przebudowanego obiektu mostowego wynosi ponad 15 m, zaś szerokość ponad 9 m. Koszt inwestycji wyniósł ponad 668 tys. zł, 50% tej sumy pochodziło z dofinansowania z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.
most_powiat_t005most_powiat_t001most_powiat_t002most_powiat_t003most_powiat_t004most_powiat_t006
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj