O bezpieczeństwie w Wadowicach
2017-03-10
Wojewoda małopolski Józef Pilch uczestniczył w zorganizowanej przez starostę wadowickiego Bartosza Kalińskiego konferencji prasowej dotyczącej bezpieczeństwa. Przedstawiciele władz, jak i służby omówili aktualną sytuację w powiecie wadowickim. Jak wszyscy stwierdzili: w Wadowicach jest bezpiecznie.

W konferencji wzięli udział: przedstawiciele służb m.in. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wadowicach, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Wadowicach, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wadowicach oraz Zakładu Karnego w Wadowicach.

- W 2016 roku na terenie naszego powiatu odbyło się kilka masowych imprez związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży, nad bezpieczeństwem których czuwały służby zarówno mundurowe, jak i cywilne. W trakcie imprez nie doszło do zachowań naruszających prawo – przekazał pełniący obowiązki komendanta powiatowego Policji w Wadowicach młodszy inspektor Włodzimierz Warzecha.

Mniej pracy mieli strażacy – jak poinformował Komendant Powiatowy PSP w Wadowicach brygadier Paweł Kwarciak, zdarzeń wymagających interwencji strażaków było o 30% mniej niż w roku poprzednim.

Także przedstawiciele innych służb powiatu wadowickiego – podsumowując swą pracę – wskazali, że mieszkańcy mogą się czuć bezpieczni.
konferencja_wadowice_1konferencja_wadowice_2konferencja_wadowice_3konferencja_wadowice_4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj