Małopolska wdraża reformę edukacji
2017-03-10
Blisko 98% rad powiatów oraz 95% rad gmin w całej Polsce przesłało już – do zaopiniowania przez kuratorów oświaty – uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkolnych do nowego ustroju szkolnego. Oznacza to, że ponad 95% samorządów jest już gotowych do reformy edukacji. W województwie małopolskim jest jeszcze lepiej: do Kuratorium swoje propozycje w ramach "Dobrej Szkoły" przekazały już wszystkie rady powiatów i 97% rad gmin!

Małopolski kurator oświaty Barbara Nowak wraz wiceprezydentem Krakowa ds. sportu i edukacji Katarzyną Król oraz dyrektorem Wydziału Prawnego i Nadzoru Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Mirosławem Chrapustą – podsumowali podczas konferencji prasowej dotychczasowe przygotowania do wdrożenia reformy oświaty w naszym województwie.

- W województwie małopolskim wszystkie powiaty przekazały do Kuratorium swoje uchwały, także gminy w większości wywiązały się z zadania – czekamy tylko na trzy. Teraz następuje proces opiniowania i ewentualnych uwag – przekazała dzisiaj mediom Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.

Również wiceprezydent Katarzyna Król mówiła o dobrych praktykach, jakie miasto wypracowało na potrzeby reformy. W wyniku przekształceń powstały cztery licea ogólnokształcące i dwanaście szkół podstawowych.

Rady gminy i powiatu przy wdrażaniu reformy ściśle współpracują ze służbami kuratora i wojewody.

- To szczególne zadanie Wojewody Małopolskiego, tutaj niezmiernie ważne jest wsparcie nadzoru pedagogicznego – tak, aby wszystkie decyzje były nie tylko zgodne z istniejącym prawem, ale także możliwie najlepsze dla ucznia – podkreślił dyrektor Mirosław Chrapusta.

Prezentacja „Samorządy gotowe do reformy edukacji”

Prezentacja "Sieć szkół - Miasto Kraków
konferencja_kuratorium001konferencja_kuratorium002konferencja_kuratorium003
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj