Promesy dla powiatów myślenickiego i dąbrowskiego oraz gminy Dąbrowa Tarnowska
2017-03-07
Wojewoda małopolski Józef Pilch wręczył dziś kolejne promesy. Dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymają powiaty myślenicki i dąbrowski oraz gmina Dąbrowa Tarnowska.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Starostwie Powiatowym w Myślenicach, promesę z rąk wojewody Józefa Pilcha odebrał starosta myślenicki Józef Tomal. W wydarzeniu wziął również udział poseł Jarosław Szlachetka.

Druga uroczystość miała miejsce w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczestniczyli w niej poseł Wiesław Krajewski oraz burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.

Powiat myślenicki otrzymał dwie promesy:
1) dotyczącą dofinansowania w wysokości 3 650 000 zł na zabezpieczenie osuwiska przed dalszą aktywnością wraz z rozbudową drogi powiatowej Dziekanowice-Jankówka w miejscowości Dziekanowice (dotacja na usuwanie skutków klęsk żywiołowych),
2) dotyczącą dofinansowania w wysokości 2 998 937 zł na przebudowę drogi powiatowej nr K1948 Siepraw-Zakliczyn-Brzączowice w miejscowości Siepraw, Zakliczyn, Brzączowice wraz ze skrzyżowaniem z drogą nr K1944 (dotacja w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019).

Powiat dąbrowski otrzymał natomiast promesę dotyczącą dofinansowania odbudowy mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1314K Podborze-Smęgorzów. Ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostanie przeznaczonych na to zadanie 980 000 zł.

Z kolei gmina Dąbrowa Tarnowska otrzymała promesę na realizację zadania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Dotacja wyniesie 524 377 zł i zostanie przeznaczona na budowę drogi gminnej łączącej ul. Grunwaldzką w ul. Wyszyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.
Promesy_Myslenice VIPromesy_Myslenice IPromesy_Myslenice IIPromesy_Myslenice IIIPromesy_Myslenice IVPromesy_Myslenice VPromesy_Dabrowa IPromesy_Dabrowa IIPromesy_Dabrowa IIIPromesy_Dabrowa IVPromesy_Dabrowa VPromesy_Dabrowa VI
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj