Promesy dla powiatu tarnowskiego
2017-02-27
Wicewojewoda małopolski Józef Gawron wręczył jednostkom samorządu terytorialnego z powiatu tarnowskiego promesy na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dokumenty zostały wręczone w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

Powiat tarnowski otrzymał łącznie 3 792 099 zł na dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz 1 750 000 zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Beneficjentami promes zostali: powiat tarnowski oraz gminy: Tarnów, Skrzyszów, Żabno oraz Lisia Góra.

- Te kwoty są różne - od 1,7 mln w zależności od wartości zadania, po 300 czy 240 tys. Przekazaliśmy dzisiaj samorządowcom pierwsze promesy. Trzeba jednak zaznaczyć, że są to pierwsze promesy w tym roku, na zadania z dwóch źródeł, z dwóch projektów z dwóch programów przez dwóch ministrów - mówił Józef Gawron.

Wicewojewoda dodał, że jedna z największych dotacji trafi na realizację inwestycji w powiecie tarnowskim.

- Minister infrastruktury i budownictwa przydzielił do zgłoszonych projektów dotacje 50% wartości zadania. Największe zadanie, w powiecie tarnowskim, będzie realizowane w Ilkowicach, tam trafi ogromne dofinansowanie - ponad 1,7 mln zł, to jest kwota bardzo znacząca - podsumował wicewojewoda małopolski.

Podczas wizyty Józef Gawron przekazał również samorządowcom informacje dotyczące dofinansowań z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na rozwój bibliotek szkolnych dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego.

Ponadto wicewojewoda przedstawił dane dotyczące wysokości przyznanego wsparcia finansowego w ramach realizacji rządkowego programu „Maluch plus” dla jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów prywatnych w powiecie tarnowskim.
tarnow_promesy_002tarnow_promesy_001tarnow_promesy_003tarnow_promesy_004tarnow_promesy_005tarnow_promesy_006
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj