Zaproszenie do akcji: Grosz do grosza
2017-02-24
"Grosz do grosza" to zbiórka pieniędzy przeprowadzana w III edycji programu "Dzwonek na obiad". Zebrany z niej dochód przeznaczony zostanie na przyznanie stypendiów obiadowych dla dzieci i młodzieży ze szkół z całego kraju.

Dwa razy w ciągu roku szkolnego będą przyznawane specjalne dofinansowywania do obiadów tym spośród osób, które zostaną zgłoszone przez rodziców, sąsiadów, szkoły lub inne instytucje. Aby uzyskać takie stypendium, zgłoszenie oprócz specjalnego wypełnionego formularza, powinno zawierać opinię wystawioną przez środowisko ubiegające się o dofinansowanie oraz dokumenty wykazujące dochód przypadający na jednego członka rodziny. W ten sposób wspólnie sprawimy, aby najmłodsi mieli lepsze dzieciństwo i byli szczęśliwszymi z pełnymi brzuszkami. Wszystkie informacje o tym, jak zgłosić ucznia do programu dożywiania, znajdują się na stronie www.dzwoneknaobiad.pl.

To duży i odważny projekt, który Fundacja "Być Bardziej" chciałaby zrealizować przy udziale i pomocy uczniów ze szkół na terenie Polski. Zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w programie "Dzwonek na obiad" i pomocy przy zorganizowaniu zbiórki w ramach akcji "Grosz do grosza". W I semestrze akcję tę przeprowadzono od 3 do 23 października 2016 r. Brało w niej udział kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Uczniowie organizowali kiermasze, dyskoteki, loterie fantowe i konkursy, by w ten sposób przyczynić się do zapewnienia ciepłych posiłków bardziej potrzebującym kolegom i koleżankom.

W II semestrze akcja rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 24 marca 2017 r. Mogą jej towarzyszyć różne imprezy przeprowadzane na terenie szkoły, takie jak np. festyn, loteria fantowa, konkurs na najlepsza potrawę, promocja zdrowego odżywiania itp., w zależności od pomysłu uczniów i nauczycieli. Czekamy na sprawozdania, nagrane filmiki, fotografie a nawet prezentacje multimedialne. Swoje wrażenia dotyczące zarówno samej akcji, jak i przygotowań, uczniowie mogą umieścić na naszym profilu społecznościowym na Facebooku. Zapraszamy do przyłączenia się!

Aby szkoła mogła wziąć udział akcji "Grosz do grosza" w II semestrze roku szkolnego 2016/17, wystarczy odesłać wypełniony formularz, dostępne na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmujemy do końca trwania konkursu, tj. 24 marca 2017 r. Na stronie Organizatora znajduje się także regulamin akcji i szczegółowe informacje co do jej charakteru.

Warto dodać, że dla szkoły, która zbierze największą kwotę w ciągu jednego semestru, Fundacja "Być Bardziej" przewiduje nagrodę, a dla pozostałych szkół dyplomy/ certyfikaty z podziękowaniem za udział w akcji!

Do udziału w projekcie w II semestrze zgłosiło się już kilkadziesiąt szkół z różnych województw. Pragniemy zaprosić kolejne, by móc zebrać wystarczająca ilość środków na sfinansowanie obiadów dla najbardziej potrzebujących uczniów. Każdego dnia odbieramy kolejne wnioski o wsparcie dożywiania dzieci i młodzieży, dlatego gorąco zachęcamy do współpracy. Razem możemy zdziałać więcej!

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Małopolskiego.
dzwoneknaobiad
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj