Gratulacje dla ratowników medycznych
2017-02-20
Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Tarnowie miała miejsce uroczystość, podczas której sześciu pracowników Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego otrzymało z rąk sekretarz stanu w Ministerstwie zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko odznaki honorowe „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Dodatkowe wyróżnienia od wicewojewody małopolskiego Józefa Gawrona trafiły do ratowników medycznych, którzy w ubiegłym miesiącu zdobyli I miejsce w XII Międzynarodowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym.

- Cieszę się i gratuluję. Ten czas poświęcony na analizowanie różnych sytuacji symulowanych owocuje w codziennej pracy, co przekłada się na zapewnieniu fachowej opieki dla pacjentów. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczni. Za to naprawdę dziękuję - mówił wicewojewoda Józef Gawron.

Wojewoda podkreślił także ważną misję ratowników medycznych oraz pracowników Pogotowia Ratunkowego:

- Przez zdobycie pierwszego miejsca, udowodniliście po raz kolejny swoje wysokie kompetencje i profesjonalizm.

Sekretarz stanu Józefa Szczurek-Żelazko również skierowała gratulacje w stronę odznaczonych oraz zwycięzców Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.

- Do tej pory współpracowaliśmy z wami, drodzy pracownicy Pogotowia Ratunkowego, i mnie nie trzeba było przekonywać, że jesteście najlepsi. Na co dzień doświadczaliśmy tego, widzieliśmy wasz profesjonalizm i wasze przygotowanie, zarówno praktyczne, jak i teoretyczne – podkreśliła Józefa Szczurek-Żelazko.

Zespół ratowników medycznych w Tarnowie w ciągu ostatnich 5 lat, czterokrotnie sięgał po tytuł mistrzów naszego kraju.
tarnow_pspr006tarnow_pspr001tarnow_pspr002tarnow_pspr003tarnow_pspr004tarnow_pspr005tarnow_pspr007tarnow_pspr008
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj