Wicewojewoda małopolski z wizytą w Rabce-Zdroju
2017-02-16
Piotr Ćwik, wicewojewoda małopolski, odwiedził miejscowość Rabka-Zdrój, gdzie uczestniczył w V Memoriale im. Marii Kaczyńskiej, a także w uroczystym otwarciu żłobka „Nasze Smyki”. Gościem honorowym wydarzenia ku czci śp. Pierwszej Damy był Prezydent RP Andrzej Duda.

W Liceum im. Eugeniusza Romera delegacje z Prezydentem RP oraz wicewojewodą małopolskim złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą Pierwszą Damę.

- Dziękuję, że prezydentową Marię Kaczyńską upamiętnia się w Rabce właśnie w ten sposób, poprzez wydarzenie sportowe, w którym biorą udział dzieci – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Tegoroczny konkurs na stoku narciarskim Polczakówka trwał dwa dni, po raz pierwszy wystartowały w nim osoby niepełnosprawne. Tak jak rok temu najlepsi narciarze otrzymali nagrody i wyróżnienia z rąk Prezydenta RP.

W czwartek w Rabce-Zdroju otwarto też żłobek „Nasze Smyki”. Powstał on dzięki współfinansowaniu ze środków UE. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 30% rodziców, którzy do tej pory nie powrócili na rynek pracy lub też na niego nie weszli ze względu na opiekę nad dziećmi do lat 3.

Wicewojewoda małopolski, który uczestniczył w otwarciu żłobka, był pod wrażeniem jej wystroju oraz panującej wokół rodzinnej atmosfery. Piotr Ćwik rozdał maluchom, nazwanym podczas pasowania Smykami, pakiet odblaskowych gadżetów oraz maskotki.
rabka_w_cwik0012rabka_w_cwik004rabka_w_cwik005rabka_w_cwik006rabka_w_cwik007rabka_w_cwik008rabka_w_cwik009rabka_w_cwik0010rabka_w_cwik0011rabka_w_cwik0013rabka_w_cwik0014rabka_w_cwik001rabka_w_cwik002rabka_w_cwik003
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj