Minister Mariusz Błaszczak w Małopolsce
2017-02-02
Państwo powinno zostać przywrócone obywatelom. Ta idea wpisana była w dwie uroczystości, w których wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak: w otwarciu posterunku Policji w Zakliczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie-Toniach. Ministrowi towarzyszył m.in. wojewoda małopolski Józef Pilch.

-To ważny dzień, po dwóch latach do miasta wraca posterunek Policji. Policjant musi być dostępny dla mieszkańców, musi służyć obywatelom. Moim zadaniem – jako ministra spraw wewnętrznych i administracji – jest zapewnienie funkcjonariuszom dobrych warunków służby. Robię to między innymi poprzez przywracanie posterunków – powiedział Mariusz Błaszczak w Zakliczynie.

Uczestniczący w uroczystości komendant główny nadinspektor Jarosław Szymczyk podkreślił, że Policja chce służyć lokalnej społeczności, wychodzić naprzeciw jej potrzebom i oczekiwaniom.

- Chcemy być Waszą Policją – zadeklarował komendant Jarosław Szymczak.

Nowa komenda w Krakowie-Toniach również była bardzo potrzebna. Poprzednie budynki pochodziły z lat 70. i nie zapewniały już swej funkcji.

-Polskie służby muszą być profesjonalne, skuteczne i nowoczesne, bo tylko to gwarantuje bezpieczeństwo Polski i Polaków. Funkcjonariusze muszą dysponować odpowiednim sprzętem, aby sprawnie wykonywać swoje obowiązki. Muszą być również godnie wynagradzani. Nie mniej ważne są warunki służby. Dlatego istotna jest ciągła poprawa tych warunków – zarówno biorąc pod uwagę służbę samych policjantów, jak i komfort obywateli, którzy przychodzą do komendy – zaznaczył minister spraw wewnętrznych i administracji.

Mariusz Błaszczak przypomniał również zaangażowanie Policji podczas Światowych Dni Młodzieży. To, że udało się zapewnić pielgrzymom bezpieczeństwo, jest w szczególnej mierze zasługą krakowskich funkcjonariuszy.

Podczas wizyty w Małopolsce szef MSWiA nagrodził najlepszych dzielnicowych z naszego regionu – takich, którzy służbę pełnią niemal 24 godziny na dobę, zawsze reagując, gdy ktoś potrzebuje pomocy. To właśnie tacy funkcjonariusze są doceniani w ramach nowego programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”.

Szczególny wymiar miało spotkanie Mariusza Błaszczaka z nastolatkami, którzy zasłużyli na miano „Młodego bohatera”. Nagrodę ministra otrzymali 12-letnia Angelika oraz 9-letni Łukasz.

- Czyn Bohaterki świadczy o tym, jak ważne jest odpowiednie wychowanie, i jak ważny jest szacunek dla życia. Angelika należy do elitarnego grona, i jestem pewien że nie jest ostatnim Młodym Bohaterem – powiedział szef MSWiA o dziewczynce, która uratowała rodziców przed zaczadzeniem.

Łukasz z kolei bardzo szybko i rozważnie zareagował, gdy zauważył pożar na jednym z osiedli Wadowic.

-To miłe, że możemy dziś wyróżnić tak młodego człowieka, który wykazał troskę o życie innych – podsumował minister.
Min. Blaszczak (6)Min. Blaszczak (1)Min. Blaszczak (2)Min. Blaszczak (3)Min. Blaszczak (4)Min. Blaszczak (5)Min. Blaszczak (7)Min. Blaszczak (8)
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj