Tytuł honorowego obywatela Wolbromia dla prezydenta Andrzeja Dudy
2017-01-27
- Wielkim zaszczytem jest to, że w sposób symboliczny przyjmujecie mnie państwo do swojej społeczności - powiedział prezydent na uroczystej sesji wolbromskiej Rady Miejskiej, podczas której odebrał tytuł honorowego obywatela Wolbromia. Prezydentowi towarzyszyli małżonka, Agata Kornhauser-Duda, oraz wicewojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- To dla mnie ogromne przeżycie. Miasto tak mocno wpisane w historię Polski, w historię Małopolski od prawie 700 lat, nadaje mi tytuł honorowego obywatela – mówił prezydent.

Jak zaznaczył Andrzej Duda, historia miasta jest dowodem tego, że jego mieszkańców cechują wytrwałość i wierność tradycji. To zapewne te cechy pozwoliły miastu wyjść cało z wielu trudnych sytuacji.

- Z pokolenia na pokolenie nie opuszczacie swojej ziemi, swojego miasta. Jest może wiele miejsc w Polsce i na świecie, w których może żyłoby się wygodniej. A jednak jesteście tutaj cały czas i jeśli coś się zniszczy, to to naprawiacie z uporem, zdecydowanie - powiedział prezydent Duda.

Agata Kornhauser-Duda wraz z wicewojewodą małopolskim przed uroczystą sesją Rady Miasta odwiedziła Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tam jego podopieczni zaprezentowali specjalnie przygotowany występ teatralny.

Pierwsza Dama zwiedziła także sale zajęciowe oraz zapoznała się z formami terapii, które są stosowane w ośrodku. Zaproszeni goście mieli też okazję porozmawiać indywidualnie z podopiecznymi oraz z pracownikami.

Przed wizytą w Wolbromiu, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Obozu Koncentracyjnego w Płaszowie.
wolbrom_prezydent010wolbrom_prezydent001wolbrom_prezydent002wolbrom_prezydent003wolbrom_prezydent004wolbrom_prezydent005wolbrom_prezydent006wolbrom_prezydent007wolbrom_prezydent008wolbrom_prezydent009wolbrom_prezydent011wolbrom_prezydent012Pomnik-2701
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj